Broń myśliwska używana – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Zaczynasz swoją przygodę z łowiectwem i planujesz zakup używanej broni myśliwskiej? To zrozumiałe. Mało kto decyduje się zainwestować na początku w nową strzelbę. W tym artykule przygotowaliśmy dla Ciebie miniporadnik, z którego dowiesz się, co jest istotne podczas zakupu pierwszej sztuki broni. Zapraszamy do lektury!

Zapoznaj się z historią broni

Przede wszystkim, bardzo ważne jest to, by kupować broń z pewnego źródła. Chodzi o to, by sprzedawca miał wobec Ciebie uczciwe zamiary i nie zamierzał Cię zwodzić oraz podawać Ci nieprawdziwe informacje dotyczące historii samej strzelby. Skala oraz sposób jej eksploatacji będą miały bowiem w przyszłości kluczowe znaczenie. Im częściej korzystano z broni, tym większe prawdopodobieństwo, że nie sprawuje się ona już tak, jak należy. Przykładem miejsca, w którym możesz nabyć broń myśliwską zarówno w nowej, jak i używanej wersji jest ten sklep myśliwski online. Jest to sprawdzony sklep, w którym pracują znawcy tematu, a każda broń zamówiona na tej stronie będzie zgodna z dostępnym na niej opisem.

Przetestuj broń myśliwską przed zakupem

Dobrym pomysłem jest również samo przetestowanie używanej broni myśliwskiej, jeszcze zanim zdecydujesz się ją zakupić. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na takie elementy broni jak:

  • wylot lufy
  • kalibromierz
  • przewód
  • zamek

Warto jest sprawdzić także, czy poprzedni właściciel dbał o broń i po prostu ją przetrzeć. Duża ilość brudu lub odpadająca rdza będą dla Ciebie sygnałem alarmowym, że strzelba nie była należycie konserwowana, a to może wiązać się z tym, że szybciej ulegnie uszkodzeniu. W ten sposób do kosztów zakupu samej broni, będziesz musiał doliczyć koszt naprawy ewentualnych usterek, a tego chyba wolałbyś uniknąć.

Gdzie zakupić używaną broń?

Zarówno broń myśliwska używana, jak i fabrycznie nowa broń myśliwska są dostępne w ofercie sklepu Szóstak. Klikając jeden z powyższych linków, przeniesiesz się prosto do konkretnej oferty sklepu, w której czeka na Ciebie bardzo szeroki wybór ciekawych pozycji w atrakcyjnych cenach. W przypadku sprzętu używanego możesz skorzystać z naszych wskazówek i zapytać o dokładną historię broni oraz przeprowadzić wspomniane testy. Wiemy jednak, że asortyment dostępny na tej stronie jest zadbany i dokładnie wyczyszczony, dlatego możemy polecić to miejsce na zakup pierwszej używanej broni. Tylko korzystanie ze sprawdzonych miejsc zajmujących się sprzedażą broni myśliwskiej da Ci pewność, że Twój pierwszy (a może i kolejny) zakup nie okaże się klapą i nie będzie wiązał się z koniecznością ponoszenia dodatkowych kosztów. Jeśli jednak zdecydujesz się na zakup broni od osoby prywatnej, pamiętaj o naszych radach i dokładnie przetestuj oraz zweryfikuj stan sztucera przed podjęciem decyzji o kupnie. Pamiętaj, że kupno używanej wersji zawsze wiąże się z ryzykiem, dlatego należy do niego podejść z rozwagą.